datum : 25.01.2018 - 21:41:47 | napsal : Jakub Molenda | kategorie : SHL

Reportáž 14. kola SHL

Slezská hokejová liga nabídla o uplynulém víkendu již své 14. kolo.

4 z pěti týmů se po třetí v sezoně mezi sebou utkaly o další body do tabulky v boji o konečné umístění v první 4ce, která zaručuje účast v play off.

První utkání večera nabízí klání, v němž si českotěšínští Admirals mohou z předstihem zajistit účast ve vyřazovacích bojích. Naopak soupeř z Nebor potřebuje každý bod, aby se vešel do konečné 4ky.

Oba celky jsou dnes poznamenány absencemi pár důležitých opor a na utkání je to znát především z Neborské strany.
Svižný začátek zápasu podpoří už ve 45 sekundě úvodní branka z hole domácího útočníka. Přesně v čase 3:00 ovšem na druhé straně vyrovnává tahoun mužstva Nebor, aby o další minutu na to převážila misku vah skóre pozdější vítězná trefa na stranu domácích. Dá se říct, že od té doby Admirals působí hodně sebejistě a kompaktně, což dokumentují další dvě branky do sítě Nebor a první třetina tedy končí za stavu 4:1!
Ve druhé třetině se hra poněkud srovnává, Nebory se snaží tlačit do útoku a zakončení, ovšem domácí si vše pohlídají a svou jistotu podpoří další brankou, která je jediná v prostřední části hry.
Ve třetí třetině se Nebory snaží se zápasem ještě něco udělat, ale dnes to není jejich den, především díky nízkému počtu hráčů v sestavě. Admirals v pohodě kontrolují taktovku zápasu, přidávají další dvě trefy a po výsledku 7:1 si tedy jako první z účastníků úvodního ročníku SHL zajišťují účast v Play off.

HC Admirals Český Těšín  -  HC Nebory ,,C´´  7:1  (4:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 0:45 Topalov (Swienczek), 4:02 Pokorný (Opina), 10:16 Karpeta (Opina), 13:23 Toráč (Opina), 28:11 Opina (Karpeta), 32:46 Swienczek (Topalov), 34:47 Baginský (Drapa)  /  3:00 Hrabec (Pszczolka).

Vyloučení: 1:3 (23:54 Řepík ,,2’’ vysoká hůl  /  7:12 Turoň ,,2’’ držení, 19:14 Turoň ,,2’’ loket, 37:46 Pszczolka ,,2’’ sekání).

Rozhodčí: Opravil, Orság.

HC Admirals Český Těšín: 29 Glac - 77 Toráč ,,C’’, 87 Topalov, 6 Drapa ,,A’’, 8 Opina ,,A’’, 81 Řepík, 55 Muller, 99 Baginský, 88 Karpeta, 71 Krzystek, 45 Kufa, 23 Filip, 68 Pokorný, 15 Swienczek, 12 Sabela, 26 Guzdek.

HC Nebory ,,C’’: 9 Sikora - 20 Hrabec ,,A’’, 17 Szczuka, 71 Turan ,,C’’, 25 Bryš, 8 J. Mrozek, 41 R. Mrozek, 89 Hota, 96 Pszczolka, 87 Byrtus ,,A’’, 60 Turoň, 61 Pustowka.

Druhý zápas večera s celkovým pořadovým číslem 28 se nesl v duchu nejistoty, ohledně sestavy domácích Aliens Albrechtice, kterých se nakonec sešlo pouze 8 plus brankář. Jejich soupeř měl k dispozici o 4 hráče více, přesto utkání proběhlo a Dynamo Havířov se mělo šanci opět odlepit ode dna tabulky.

Navzdory nízkému počtu účastnících se hráčů je vidět, že obě strany do zápasu jdou po hlavě a nic si nedarují. Čeká se převaha Dynama, ovšem opak je pravdou a již po minutě a půl se domácí ujímají vedení. O 3 minuty později letí od modré nádherný projektil přímo do šibenice a je to o dvě branky. Domácí nečekaně dominují, během 7. minuty zápasu přidávají další dvě trefy a v poměru 4:0 končí první třetina.
Dynamo se trápí, působí odevzdaně a místy na ledě až chaoticky. Bohužel dnes se nedaří.
Druhá třetina pokračuje v nastoleném trendu. Havířovští se snaží něco vytvářet, sem tam registrujeme náznak šance, nebo střelu, ale na ledě dnes dominuje pouze jedno mužstvo a to i navzdory nízké účasti v sestavě. Až nenadále lehce Alieni kráčejí zápasem. Po jejich brance na 6:0 si nahození od modré fotbalově tečuje do vlastní sítě hráč domácích a je sníženo. Ze strany hostí poté registrujeme zvýšenou aktivitu, Albrechtice však dalšími dvěma zásahy definitivně lámou soupeřův odpor. Konec prostřední periody provází hodně ostrý nedovolený zákrok jednoho z hráčů Dynama, který zasáhne slalomujícího Aliena kolenem na koleno, za což je automaticky vyloučen do konce zápasu a jeho zákrok bude posuzován disciplinární komisí. Domácí tedy čeká dlouhá, nepřetržitá přesilovka, trvající celých 5 minut.
Za stavu 8:1 už by se Dynamo nejraději vidělo v šatně, jenže zápas se musí dohrát, Alieni pohodlně hájí svůj náskok a v probíhající početní převaze upravují svůj stav skóre na dvouciferný. Ve třetí třetině už opravdu není moc co řešit. Odevzdané Dynamo hraje až do konce, avšak Albrechtičtí si v poklidu dokráčejí k nejvyššímu vítězství této sezony ze všech zápasů vůbec a to v poměru 13:1!

HC Albrechtice Aliens  -  HC Dynamo Havířov  13:1  (4:0, 4:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 1:34 Růžička (Helis), 4:30 Helis, 6:19 Helis (Chybidziura), 6:48 Jonszta (M. Sobinovský), 19:19 Gluč (os), 20:14 T. Sobinovský (Gluč), 24:50 Gluč (Helis), 27:20 M. Sobinovský (Gluč), 31:38 Gluč (Helis) (ph), 33:37 Růžička (Gluč) (ph), 35:23 Gluč (Helis), 38:11 Helis (Jonszta) (os), 44:51 Růžička (Helis)   /   20:52 Folvarčný (Mikšan).

Vyloučení: 3:2 ( 14:57 T. Sobinovský ,,2’’ podražení, 17:52 M. Sobinovský ,,2’’ podražení, 37:00 Gluč ,,2’’ podražení  /  29:01 Sikora ,,25’’ - trest ve hře a do konce utkání za nebezpečnou hru kolenem - ,,5’’ Ondračka - odpykán trest).

HC Albrechtice Aliens: 21 Hajtol - 97 T. Sobinovský ,,C’’, 99 Jonszta ,,A’’, 71 Helis ,,A’’, 91 M. Sobinovský, 2 Chybidziura, 10 Gluč, 33 Žwak, 47 Růžička.

HC Dynamo Havířov: 25 Špetík - 13 Miketta ,,C’’, 15 Hrnčíř, 18 Tomčík ,,A’’, 33 Ondruch ,,A’’, 31 Ondračka, 16 Baláž, 91 Ruszo, 77 Mikšan, 9 Jašek, 20 Sikora, 88 Scheier, 21 Folvarčný.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Ladislav Pokorný (Admirals)

Takže, co se týče hodnocení posledního zápasu myslím, že jeho začátek byl docela vyrovnaný, ikdyž se nám podařilo dát rychlý gól. Do stavu 3:1 byla hra vyrovnaná, ale pak už jsme začali být lepší. Mám za to, že to bylo hlavně tím, že v Neborském týmu měli pro tento zápas málo kluků na střídání, takže síly jim rychle ubývaly a to nám pomohlo sázet jeden gól za druhým. Konec zápasu už byl pod naší kontrolou. Liga jinak super, akorát trochu problém s hudbou, kdy často hraje i během hry. Věřím, že časem vychytáte mouchy a my se těšíme na další zápasy a teď už i na play off, které nás už 100% nemine, což bylo pro nás důležité.

Lubomir Turan (Nebory)

Myslím, že zápas měl solidní tempo a nejspíš ho rozhodlo využívání šancí. Je vidět, že soupeř hraje skoro pořád ve stejném složení.Jsou tudíž sehraní a mají pár hráčů, kteří si to umí dát a rozhodujou zápasy. Klíčová byla první třetina, kdy si soupeř vytvořil rozhodující náskok a vyhrál zcela zaslouženě. Chci moc poděkovat našim klukům, že i za nepříznivého stavu bojovali až do konce. Musíme se z porážky oklepat a vyhrát příští zápasy, které jsou pro nás klíčové v boji o účast v play off.

Marian Sobinovský (Aliens)

Tak tempo hry bylo velice dobré, aspoň z naší strany. Zlomový okamžik byla podle mě 1 třetina, kdy jsme soupeři nasázeli 4 góly a vlastně bylo skoro po zápase. Myslím, že rozhodli 3 hráči ALIENS o celém průběhu zápasu - Helis,Gluč,Růžička.

Následující víkend uzavřeme 15. kolem třetí čtvrtinu soutěže a pomalu se tedy dostáváme do cílové roviny základní části. V sobotu o tradičním čase naviděnou.

copyright © 2017 Charlie Birch | Veškerý materiál je ve vlastnictví SHL | Slezské Hokejové Ligy